Wedding planer Weranda 5 poradnik 5 Ślub w plenerze

Ślub w plenerze

wrz 27, 2023
Ślub w plenerze to niezwykle romantyczna i magiczna opcja dla par, które marzą o wyjątkowej ceremonii ślubnej.
Ślub W Plenerze | Weranda Weddings zdjęcie nr 2
Ślub W Plenerze | Weranda Weddings zdjęcie nr 3

Jeśli planujecie ślub w plenerze to ten artykuł jest przygotowany właśnie z myślą o Was – przekażemy Wam nasze doświadczenia, które zdobyłyśmy podczas poprzednich sezonów. Nasze słowa  pomogą Wam w planowaniu i realizacji Waszej wymarzonej ceremonii.

Rodzaj zaślubin

Pierwszym krokiem do zorganizowania ślubu w plenerze jest wybór jakiego rodzaju ślub chcecie wziąć. 

Pamiętajcie, że kluczowym elementem jest dostosowanie ślubu plenerowego do Waszych marzeń i osobistych preferencji czy odczuć. 

Jako przyszłe pary młode macie do wyboru: 

  • Ślub kościelny plenerowy 
  • Ślub cywilny plenerowy 
  • Ślub humanistyczny plenerowy
  • Ślub konkordatowy 

Wybór miejsca

Jednym z najważniejszych rzeczy przy planowaniu Waszego ślubu plenerowego jest wybór miejsca. Zastanówcie się, gdzie czujecie się szczególnie wyjątkowo i o czym od zawsze marzyliście. Ślub w pięknych polskich krajobrazach, a może Waszym marzeniem był ślub za granicą? Ustalcie swój budżet i porozmawiajcie z nami co chcielibyście wybrać, a wspólnie podejmiemy tę decyzję. To miejsce powinno być wyjątkowe i oddawać Wasze wspólne marzenia.

Pogoda

Zazwyczaj pierwszym pytaniem młodych par jest: „A co jeśli będzie padać?”

Jednym z utrudnień  w trakcie organizacji ślubu plenerowego jest pogoda. 

Pamiętajcie, że warunki atmosferyczne mogą być nieprzewidywalne. Dlatego warto mieć awaryjny plan B, na wypadek deszczu lub zbyt upalnej pogody. Białe lub przezroczyste parasolki w trakcie delikatnego deszczu sprawdzą się w 100%! 

Ważne, aby dopytać managera obiektu jakie mają rozwiązania w razie niepogody. Może we wnętrzu lokalu znajdziecie nastrojowe miejsce na ceremonię lub zadaszony taras. 

Dekoracje

Ślub plenerowy ma duży wachlarz możliwości jeśli chodzi o dekoracje. Możecie zdecydować się na przeróżne kwiaty, style  lub nawet tematyczny ślub, który odzwierciedla Wasze zainteresowania. Ślub w klimacie Władcy Pierścieni w lesie, czemu nie?  Wybierzcie florystkę, która pomoże i doradzi, które dekoracje będą najlepszym rozwiązaniem pod Waszą wizję. Może część dekoracji z ceremonii w plenerze będziecie mogli przenieść później do sali, aby mogła cieszyć wasze oczy podczas obiadu? A jeśli plener jest blisko sali, możecie wykorzystać dekoracje do zaserwowania tortu w pięknych okolicznościach. 

Ślub W Plenerze | Weranda Weddings zdjęcie nr 4

Fotografie w Plenerze

Ślub w plenerze oferuje niesamowite możliwości fotograficzne i wspomnienia. Naturalne światło, piękne dekoracje i Wasza nieprzemijająca miłość sprawią, że fotografie będą przepięknie. Upewnijcie się, że wybieracie doświadczonego fotografa, który potrafi uchwycić te magiczne chwile. 

Podsumowanie

Ślub w plenerze to wyjątkowy sposób na aranżację jednego z  najpiękniejszych dni w Waszym życiu. Pamiętajcie, że najważniejszym elementem jest dokładne przygotowanie, aby zminimalizować niechciane sytuacje. Jeśli marzycie o romantycznej ceremonii pod gołym niebem, to ślub plenerowy może spełnić Wasze najskrytsze marzenia, a my chętnie Wam z tym pomożemy. 

Ślub W Plenerze | Weranda Weddings zdjęcie nr 5
Ślub W Plenerze | Weranda Weddings zdjęcie nr 6
Ślub W Plenerze | Weranda Weddings zdjęcie nr 7
Ślub W Plenerze | Weranda Weddings zdjęcie nr 8
Ślub W Plenerze | Weranda Weddings zdjęcie nr 9
Ślub W Plenerze | Weranda Weddings zdjęcie nr 10
Ślub W Plenerze | Weranda Weddings zdjęcie nr 11