Wedding planer Weranda 5 poradnik 5 Dlaczego warto zdecydować się na… ślub w grudniu?

Dlaczego warto zdecydować się na… ślub w grudniu?

wrz 17, 2023
Wyobraźcie sobie ten czas, kiedy na ulicach wiszą kolorowe lampki, w domach stoją choinki a w radiu grają świąteczne piosenki…
Dlaczego Warto Zdecydować Się Na… Ślub W Grudniu? | Weranda Weddings zdjęcie nr 2
Dlaczego Warto Zdecydować Się Na… Ślub W Grudniu? | Weranda Weddings zdjęcie nr 3

Wszędzie czuć atmosferę Bożego Narodzenia, a ludziom udziela się radosny nastrój końca roku. Razem z narzeczonym/narzeczoną siedzicie przy kominku w flanelowych koszulach z kakao, czekając na Święta…
Czy jest lepsza okazja na spędzenie tego wyjątkowego czasu w gronie najbliższych również podczas Waszego wesela?

KLIMAT

Ile znanych Wam osób może pochwalić się zdjęciami w białej sukni i garniturze na tle choinki, prezentów w kolorowym papierze czy w śniegu? W glanach lub kozakach, futrze czy kurtce w kratę?

Takim wyborem z pewnością zaskoczycie pozytywnie Waszych gości, dla których to również będzie przeżycie obserwować Wasz zimowy ślub!

A może zorganizujecie dla nich pokaz zimnych ogni, ognisko czy nawet kulig?


TERMIN

Stresujecie się, że będziecie musieli znać wszystkie szczegóły na rok przed terminem, żeby na pewno zaklepać termin u Waszych bliskich? W grudniu podczas Świąt macie gwarancję, że Wasi goście i tak będą mieli wolne, zaś we wcześniejsze weekendy są znacznie mniejsze niż latem szanse, że będziecie musieli konkurować z innym weselem czy zaplanowanym wcześniej urlopem.


IMPREZA

Jak zapewnić wszystkim najlepszą zabawę sylwestrową, jaką mogliby sobie wymarzyć i dodatkowo odjąć im zmartwień na zaplanowanie sobie wieczoru w ten dzień? Zaprosić ich na swoje wesele! Wyobrażacie sobie toast na Wasze szczęście o północy przy wieży kieliszków z lejącym się prosecco czy pierwszy taniec na świeżym powietrzu wśród kolorowych rac? W dodatku tego dnia nie musicie obawiać się o imprezowy nastrój Waszych gości.


TEMAT

Wszyscy goście w bieli? Czerwone i zielone dekoracje? Choinki i szyszki jako dekoracja na stołach? To uda się w grudniu! Jeśli lubicie świąteczny klimat, koniecznie wykorzystajcie go jako temat na Waszym grudniowym weselu – możecie utworzyć nawet tematyczną ściankę do zdjęć czy spersonalizowane prezenty dla gości powiązane ze świętami.


KULINARIA

Pewne kulinarne atrakcje pasują tylko do zimowych wesel… goście na pewno nie zapomną wesela z gorącą czekoladą z bitą śmietaną, grzanym winem z plastrem pomarańczy, herbatą z rumem, pierogami z kapustą i grzybami, barszczem z uszkami, karpiem… A może zaprosicie swoich gości na weselny live cooking w tematyce świątecznej? Lub nawet warsztaty kulinarne w ramach poprawin, np. wspólne lepienie pierogów z najbliższymi?


STACJA SŁODKOŚCI

Popularną na weselach atrakcje są kolorowe candy bary, po które goście sięgają chętnie i z dużą dozą ciekawości. Wyobraźcie sobie uroczysty wjazd candy baru na salę z motywem sań, płatków śniegu, prezentów i choinek – a to wszystko w smakach zimy i świąt – makowca, sernika, orzechowca, pomarańczy, piernika i cynamonu.


PIERWSZY TANIEC

Być może nie macie wybranej żadnej piosenki, do której chcielibyście zatańczyć Wasz pierwszy taniec. Tylko w grudniu z pomocą przyjdą Wam świąteczne piosenki, które odtąd Waszym gościom będą kojarzyć się także z Wami! Wspólny układ do “All I Want For Christmas”? Brzmi jak nieśmiertelna pamiątka!


GRUDNIOWY LOOK

O co często martwią się Pary Młode latem? O “zbyt” dobrą pogodę! W ostatnich sezonach można było trafić na prawdziwe upały, przez co wybór sali dyktowany był zamontowaną na niej klimatyzacją lub wypożyczaniem dodatkowych klimatyzatorów, a goście i tak przynosili własne wachlarze lub wiatraczki, by ulżyć sobie przy wysokich temperaturach. W grudniu nie musisz martwić się o komfort swoich gości i własny – makijaż, włosy czy cały Wasz ubiór nie będzie zagrożony przez 30-stopniowy upał.


SESJA ŚLUBNA

Młoda Para przy kominku, na sankach, pod choinką? To możecie być Wy! Ta pora roku zapewni Wam niesamowitą i oryginalną scenerię do zdjęć – możecie wykorzystać też Wasze ulubione zimowe czy też świąteczne sweterki i identyczne czapki – nie da się wymyślić słodszej i bardziej romantycznej pamiątki.


PODWYKONAWCY

Macie już upatrzonego fotografa/fotografkę, florystę/florystkę, makijażystę/makijażystkę, celebranta/celebrantkę itd., ale boicie się o dostępność terminu…? Dzięki wyborze grudnia na Wasze wesele, nie musicie martwić się o dostępność terminów u podwykonawców – oni także czekają na Wasze oryginalne wesele, a ich grafik z pewnością jest luźniejszy niż latem. Poza sezonem na pewno wkroczą z nową energią na Wasze grudniowe wesele!


OSZCZĘDNOŚĆ

Terminy grudniowe niestety wciąż są mniej popularne niż letnie i wiele obiektów i podwykonawców stara się promować je atrakcyjnymi ofertami. Zapytaj salę czy osobę, która ma dbać o oprawę Twojego ślubu o rabat – z pewnością uzyskanie go będzie dużo łatwiejsze niż w inną porę roku.

PRZESĄDY

I na koniec, jeśli uważasz, że miesiąc, w którym weźmiesz swój ślub MUSI mieć “R” w nazwie… grudzień nadaje się idealnie!

Dlaczego Warto Zdecydować Się Na… Ślub W Grudniu? | Weranda Weddings zdjęcie nr 4
Dlaczego Warto Zdecydować Się Na… Ślub W Grudniu? | Weranda Weddings zdjęcie nr 5
Dlaczego Warto Zdecydować Się Na… Ślub W Grudniu? | Weranda Weddings zdjęcie nr 6
Dlaczego Warto Zdecydować Się Na… Ślub W Grudniu? | Weranda Weddings zdjęcie nr 7
Dlaczego Warto Zdecydować Się Na… Ślub W Grudniu? | Weranda Weddings zdjęcie nr 8
Dlaczego Warto Zdecydować Się Na… Ślub W Grudniu? | Weranda Weddings zdjęcie nr 9
Dlaczego Warto Zdecydować Się Na… Ślub W Grudniu? | Weranda Weddings zdjęcie nr 10